Scrolls 2 st Kina 1900-tal
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
800 SEK
SCROLLS, 2 st, Kina, 1900-tal, akvarell, papper och tyg, polykrom dekor med fåglar, grenar med bladverk och persikor, med kaligrafi samt sigill, längd totalt ca 150-155 cm
Gulnat blad. Papper med veck. Missfärgningar och vattenfläckar förekommer.
856211
2020-12-27