Kerstin Hörlin-Holmqvist Onkel Adam fåtölj NK

Klubbat för:

13 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

KERSTIN HÖRLIN-HOLMQUIST, "Onkel Adam", fåtölj, Triva-serien, Nordiska Kompaniets verkstäder i Nyköping, 1960-tal, klädd i skinn, svängda ben av bok, brickmärkt, sitthöjd ca 39 cm

Bruksslitage, fläckar

856439

2020-12-20