Spännen
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SPÄNNEN,(6) Kina, 1900-tal (6) 3 spännen samt 1 figur och två bägare allt i jade (nefrit) utom apan som är i amestist, största mått ca 5,5 cm
Några mindre nagg på ametistfigurinen, 1 spänne har missfärgningar av häftmassa
856445
2020-12-23