Spännen

Spännen
Spännen
Spännen
Spännen
Spännen
Spännen
Spännen
Spännen
Spännen
Spännen
Spännen
Spännen

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SPÄNNEN,(6) Kina, 1900-tal (6) 3 spännen samt 1 figur och två bägare allt i jade (nefrit) utom apan som är i amestist, största mått ca 5,5 cm

Några mindre nagg på ametistfigurinen, 1 spänne har missfärgningar av häftmassa

856445

2020-12-23