Jean Prouvé Standard Vitra
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JEAN PROUVÉ, "Standard SP", stol, samtida, Vitra, SP står för Siège en Plastique som är en uppdaterad (1950) version av den urspårungliga designen från 1934, sits- och ryggbricka i svart ASA plast, stomme av svart pulverlackerat stål, sitthöjd ca 45 cm
Ingår i temaauktion New Nordic
Mindre slitage
856500
2020-12-29