Jean Prouvé Standard Vitra

Jean Prouvé Standard Vitra
Jean Prouvé Standard Vitra
Jean Prouvé Standard Vitra
Jean Prouvé Standard Vitra
Jean Prouvé Standard Vitra
Jean Prouvé Standard Vitra
Jean Prouvé Standard Vitra
Jean Prouvé Standard Vitra
Jean Prouvé Standard Vitra
Jean Prouvé Standard Vitra

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

JEAN PROUVÉ, "Standard SP", stol, samtida, Vitra, SP står för Siège en Plastique som är en uppdaterad (1950) version av den urspårungliga designen från 1934, sits- och ryggbricka i svart ASA plast, stomme av svart pulverlackerat stål, sitthöjd ca 45 cm

Ingår i temaauktion New Nordic

Mindre slitage

856500

2020-12-29