Silverföremål

Silverföremål
Silverföremål
Silverföremål
Silverföremål
Silverföremål
Silverföremål

Klubbat för:

60 EUR

Utropspris

180 EUR

SILVERFÖREMÅL, 3 st, sekelskiftet 1700 / 1800,
kopp höjd 8 cm: Johan Henrik Lampa, Stockholm 1817
kopp höjd 4 cm: Stockholm 1798
glas höjd 4 cm: invändigt förgyllt, Stockholm 1815
Vikt totalt ca 92 g.

Åldersrelaterat slitage.

856607

2020-12-22