Eero Aarnio "Grand Chairs"
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
EERO AARNIO, fåtöljer, ett par, "Grand Chairs", modellen formgiven 1962, klädda med svart konstläder, sitasarna knapphäftade, fyrpassformad fot i svartlackerad metall, sittshöjd ca 37/32 cm.
Bruksslitage, repor, fläckar, nötta kanter, torkad stoppning, en knapp saknas.
856621
2021-01-10