Alvar Aalto bord

Alvar Aalto bord
Alvar Aalto bord
Alvar Aalto bord
Alvar Aalto bord
Alvar Aalto bord
Alvar Aalto bord
Alvar Aalto bord
Alvar Aalto bord

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

ALVAR AALTO, matbord, Artek, Finland, sarg i björk, skiva i vit laminat, böjda ben i L-form, formgiven 1935, höjd ca 71, 75x150 cm

Bruksslitage, repor på sarg, smärre märke på skiva

856659

2020-12-20