Vaser 1 par Ming dynastin

Vaser 1 par Ming dynastin
Vaser 1 par Ming dynastin
Vaser 1 par Ming dynastin
Vaser 1 par Ming dynastin
Vaser 1 par Ming dynastin
Vaser 1 par Ming dynastin
Vaser 1 par Ming dynastin
Vaser 1 par Ming dynastin
Vaser 1 par Ming dynastin
Vaser 1 par Ming dynastin

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VASER, 1 par, keramik, Kina, Ming dynastin (1368-1644) susancai-glasyr med reliefdekor föreställande drake, hexagonal bas, höjd 20 cm

Slitage, nagg

856860

2020-12-22