Tallrikar 3 st, Figurin Kina 1700-tal

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

1 000 SEK

FIGURIN, TALLRIKAR, 3 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), olika dekorer i famille rose, figurinens höjd 17 cm, tallrikarnas diameter ca 23 cm

1 tallrik med nagg, 1 tallrik med lagningar, 1 tallrik med sprickor, slitage

856877

2020-12-22