Piedestal rokokostil

Piedestal rokokostil
Piedestal rokokostil
Piedestal rokokostil
Piedestal rokokostil
Piedestal rokokostil
Piedestal rokokostil
Piedestal rokokostil
Piedestal rokokostil

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

PIEDESTAL, tidigt 1900-tal, Louis XV-stil, stomme fanérad i flertalet träslag, intarisadekor, beslag och fotavslut i mässing, skiva i marmor, höjd ca 119 cm

Bruksslitage och fanérskador, fanérbortfall

856879

2020-12-21