Militärplansch, 1800-talets början
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MILITÄRPLANSCH, 1800-talets början, ur Eben & Heideloff, Speciments of Military Uniform adopted in the Royal Army of Sweden, London 1808, The Kings body Guard of Cavalry, handkolorerad, 27,5 x 20 cm
PROVENIENS: Enligt etikett på baksidan Thulins Antikvariat, Stockholm 1952
Ej examinerad utan ram
857047
2020-12-21