Gunnar Ertiksson olja
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
1 200 SEK
GUNNAR ERIKSSON (född 1949): Skogslandskap, signerad och daterad GE 86, olja på duk, 61x50 cm
HISTORIK: Samlingsutställningar: Ett flertal med KROGEN AMERIKA, Linköping och på konstföreningar och gallerier under åren 1982-86, separatutställningar på bl a: Galleri Appella, Strängnäs, Galleri Paletterm, Umeå, Tranås Konstmuseum, Galleri Lille Pauline, Ski, Norge, m.fl
857079
2020-12-22