Richard Mortensen serigrafi

Richard Mortensen serigrafi
Richard Mortensen serigrafi
Richard Mortensen serigrafi
Richard Mortensen serigrafi
Richard Mortensen serigrafi
Richard Mortensen serigrafi

Klubbat för:

8 200 SEK

Schätzwert

6 000 SEK

Beschreibung

RICHARD MORTENSEN (Danmark, 1910-1993): "Komposition 121", signerad Mortensen, numrerad 29/120, 1988, färgserigrafi, bildmått ca 114x114 cm, a tergo etikett från Galerie Börjeson.

Proveniens: Galerie Börjeson Malmö

Zustandsbeschreibung

Ej examinerad ur ram

857377

2020-12-27