Natanael Beskow
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BESKOW, Natanael (1865-1953): "Mor Britta, signerad och daterad Natanael Beskow 1887, akvarell, ca 22x29 cm
Påskrift a tergo:
Mor Britta var så fatti
och stugan som hon satt i
knappt större än så.
Men hon var nöjd ändå
857696
2020-12-30