Målarmästare J.M. Bergendorff
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
1 000 SEK
BERGENDORFF (1800-tal), fyra kompositörer, ´Haydn, JC Bach, Mozart, en otydlig text´, olja på duk, signerad J.M. Bergendorff, ca 42 x 33 cm
J.M. Bergendorff var målarmästare i Stockholm, bosatt på Luntmakaregatan 31
Krackelerad
857730
2021-01-06