Kaffeservis i silver
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KAFFESERVIS, 3 dlr, silver, Gerritsen & Van Kempen, Nederländerna, omkring 1920-tal, art deco, svenska kontroll samt importstämplar, hänklar av trä, bestående av: kaffekanna, gräddkanna, sockerskål med lock, höjd ca 8,9 samt 21 cm, vikt ca 856 g
Bruksspår
857837
2020-12-30