Vas sockerskrin silver
Valmis
2020-12-30
857878
| Korkein tarjous | 1 800 SEK |
| Arviointi | 2 500 SEK |
SOCKERSKRIN, silver, svensk imortstämpel, tidigt 1900-tal, äggformad med hamrad yta, krönet med ros, på fötter med bladornamentik, invändigt förgylld, höjd ca 13, 14x11 cm, vikt 355 g
Bruksspår