Vas sockerskrin silver

Vas sockerskrin silver
Vas sockerskrin silver
Vas sockerskrin silver
Vas sockerskrin silver
Vas sockerskrin silver
Vas sockerskrin silver
Vas sockerskrin silver
Vas sockerskrin silver
Vas sockerskrin silver
Vas sockerskrin silver

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SOCKERSKRIN, silver, svensk imortstämpel, tidigt 1900-tal, äggformad med hamrad yta, krönet med ros, på fötter med bladornamentik, invändigt förgylld, höjd ca 13, 14x11 cm, vikt 355 g

Bruksspår

857878

2020-12-30