Vas sockerskrin silver
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOCKERSKRIN, silver, svensk imortstämpel, tidigt 1900-tal, äggformad med hamrad yta, krönet med ros, på fötter med bladornamentik, invändigt förgylld, höjd ca 13, 14x11 cm, vikt 355 g
Bruksspår
857878
2020-12-30