Bordsur

Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BORDSPENDYL, 1800-talets andra hälft, förgylld metall, vitemaljerad urtavla, flankerande dam med fågelbo, bemålad porslinsplakett, höjd ca 25,5 cm, längd ca 34 cm, nyckel medföljer

Ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen, saknar bakstycke, emaljskiva med nagg, lös del,

857903

2020-12-23