Bordsur
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSPENDYL, 1800-talets andra hälft, förgylld metall, vitemaljerad urtavla, flankerande dam med fågelbo, bemålad porslinsplakett, höjd ca 25,5 cm, längd ca 34 cm, nyckel medföljer
Ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen, saknar bakstycke, emaljskiva med nagg, lös del,
857903
2020-12-23