Stereobilder Stockholm 1897
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STEREOBILDER STOCKHOLM 1897. Parti memorabilia från Allmänna Konst- och Industri-utställningen i Stockholm 1897. 57 stereobilder (Rydins Atelier, utgivna 1898), varav 2 dupletter och 2 onumrerade tillsammans med 2 linsstereoskop av svartmålat trä och metall, linser av glas.
1 souvenirhäfte: Minne från utställningen i Stockholm 1897. Ser. 1. Stockholm, 1897. Häftad, med nött omslag.
1 brevkort från Iduns salong i Nordiska museet. Oskrivet.
1 Abonnmangskort utställt till fru H. Halldin, datumstämplat d. 15 juli. I guldornerad klotpärm.
857923
2020-12-27