Stereobilder Stockholm 1897

Stereobilder Stockholm 1897
Stereobilder Stockholm 1897
Stereobilder Stockholm 1897
Stereobilder Stockholm 1897
Stereobilder Stockholm 1897
Stereobilder Stockholm 1897
Stereobilder Stockholm 1897
Stereobilder Stockholm 1897
Stereobilder Stockholm 1897
Stereobilder Stockholm 1897
Stereobilder Stockholm 1897
Stereobilder Stockholm 1897

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

STEREOBILDER STOCKHOLM 1897. Parti memorabilia från Allmänna Konst- och Industri-utställningen i Stockholm 1897. 57 stereobilder (Rydins Atelier, utgivna 1898), varav 2 dupletter och 2 onumrerade tillsammans med 2 linsstereoskop av svartmålat trä och metall, linser av glas.

1 souvenirhäfte: Minne från utställningen i Stockholm 1897. Ser. 1. Stockholm, 1897. Häftad, med nött omslag.

1 brevkort från Iduns salong i Nordiska museet. Oskrivet.

1 Abonnmangskort utställt till fru H. Halldin, datumstämplat d. 15 juli. I guldornerad klotpärm.

857923

2020-12-27