Glasservis Reijmyre

Glasservis Reijmyre
Glasservis Reijmyre
Glasservis Reijmyre
Glasservis Reijmyre
Glasservis Reijmyre
Glasservis Reijmyre

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

REIJMYRE GLASBRUK, "Antik", glasservis, 21 dlr, slipad dekor i form av vinranka, bestående av 8 vinglas, 7 selterglas, 6 st snapsglas
HISTORIK: Servisen har anor från 1700-talet och har tillverkats på Reijmyre i 70 år.

4 vinglas med fotringsnagg

857942

2020-12-22