Thure Wallner, Sparvhök

Thure Wallner, Sparvhök
Thure Wallner, Sparvhök
Thure Wallner, Sparvhök
Thure Wallner, Sparvhök
Thure Wallner, Sparvhök
Thure Wallner, Sparvhök
Thure Wallner, Sparvhök
Thure Wallner, Sparvhök
Thure Wallner, Sparvhök
Thure Wallner, Sparvhök
Thure Wallner, Sparvhök
Thure Wallner, Sparvhök
Thure Wallner, Sparvhök
Thure Wallner, Sparvhök

Såld för:

Osåld

Utropspris

10 000 SEK

THURE WALLNER (1888-1965): Sparvhök, signerad Th. Wallner, olja på duk, 38,5 x 46,5 cm.

PROVENIENS: Salongen, Liljevalchs Konsthall, Stockholm 1922

857973

2021-02-28