Skål Rörstrand

Skål Rörstrand
Skål Rörstrand
Skål Rörstrand
Skål Rörstrand
Skål Rörstrand
Skål Rörstrand
Skål Rörstrand
Skål Rörstrand

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SKÅL, majolika, Rörstrand, omkring 1900, bladform med reliefdekor av ödla, larv, skalbagge och fjäril, längd 36 cm.

Något slitage och krackelyr efter ålder.

858013

2021-01-16