Brosch förgyllt silver
Klubbat för:
2 400 SEK
3 000 SEK
BROSCH, förgyllt silver, Österrike / Ungern, omkring 1900, dekor med orientpärlor, några uppträdda på vajer, blomformationer, polykrom emalj, broschfäste importstämplat av M K:s Guldsmedsateljé, Mary Kvoch, AB, Stockholm 1954, längd 4,8 cm, vikt ca 27,5 g
Omarbetad, broschfäste senare, emaljslitage
858015
2020-12-27