Brosch förgyllt silver

Brosch förgyllt silver
Brosch förgyllt silver
Brosch förgyllt silver
Brosch förgyllt silver
Brosch förgyllt silver
Brosch förgyllt silver
Brosch förgyllt silver
Brosch förgyllt silver
Brosch förgyllt silver
Brosch förgyllt silver
Brosch förgyllt silver
Brosch förgyllt silver

Klubbat för:

2 400 SEK

3 000 SEK

BROSCH, förgyllt silver, Österrike / Ungern, omkring 1900, dekor med orientpärlor, några uppträdda på vajer, blomformationer, polykrom emalj, broschfäste importstämplat av M K:s Guldsmedsateljé, Mary Kvoch, AB, Stockholm 1954, längd 4,8 cm, vikt ca 27,5 g

Omarbetad, broschfäste senare, emaljslitage

858015

2020-12-27