Kopp med fat Kina

Kopp med fat Kina
Kopp med fat Kina
Kopp med fat Kina
Kopp med fat Kina
Kopp med fat Kina
Kopp med fat Kina

Såld för:

300 SEK

Utropspris

800 SEK

KOPP MED FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i famille rose-färger av rosenkvist, diameter 9 respektive 14 cm.

Smärre ytslitage, nagg på fatets fotring.

858020

2021-01-16