IWC Armbandsur ca år 1935-1940

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

5 000 SEK

IWC, armbandsur, ca år 1935-1940, manuellt urverk, stål, plexiglas, fasta bandstift, serie nr. 982016, verk nr. 945184, kaliber 83, diam ca 30 mm

Senare armband i nylon med slitage medföljer

Åldersrelaterat slitage. Glas med repor. Urtavla med patina. Fungerar vid inskrivningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.

858028

2020-12-27