IWC Armbandsur ca år 1935-1940
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
IWC, armbandsur, ca år 1935-1940, manuellt urverk, stål, plexiglas, fasta bandstift, serie nr. 982016, verk nr. 945184, kaliber 83, diam ca 30 mm
Senare armband i nylon med slitage medföljer
Åldersrelaterat slitage. Glas med repor. Urtavla med patina. Fungerar vid inskrivningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.
858028
2020-12-27