Jules Venon glas Pukeberg
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JULES VENON, glasservis 21 dlr, Pukebergs glassbruk, 1920/30-tal, bestående av 10 champangekupor, 11 groggglas, fot i tonat glas med dekor av lejonhuvud och blomsterbård, höjd 12-16 cm
Bruksslitage, enstaka nagg
858114
2020-12-23