Wiwen Nilsson Sigillstämpel Lund 1953

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

WIWEN NILSSON, sigillstämpel, Lund, 1953, sterlingsilver, skaft i ebenholts, dekor med Eskulapstav / Asklepiosstav symbol för läkekonsten, signerad, längd ca 4 cm, bredd ca 27 mm, höjd ca 12.5 cm, vikt ca 205 g

Ebenholts med slitage. Namngravyr och undersidigt stämpel monogram

858292

2021-01-03