Wiwen Nilsson Sigillstämpel Lund 1953
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
WIWEN NILSSON, sigillstämpel, Lund, 1953, sterlingsilver, skaft i ebenholts, dekor med Eskulapstav / Asklepiosstav symbol för läkekonsten, signerad, längd ca 4 cm, bredd ca 27 mm, höjd ca 12.5 cm, vikt ca 205 g
Ebenholts med slitage. Namngravyr och undersidigt stämpel monogram
858292
2021-01-03