Svante Skogh matgrupp
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SVANTE SKOGH, "Cortina", matgrupp, 5 delar, för Seffle Möbelfabri, 1960-tal, bordsskiva fanérat med palisander, stolar av betsad bok, bordets höjd ca 73, diameter 119, stolar med sitthöjd ca 43 cm
Bruks- och åldersrelaterat slitage, ställvis, fläckar stötmärken, samt fanerskador, Cites-intyg medföljer vid utlämningen
858395
2020-12-30