Mattel Midge Ken Skipper 1960-tal samt tillbehör

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MATTEL, Midge, Ken, Skipper samt Barbie, tillbehör från 1960-1990-tal, bestående av: Midge Barbie, 2st, "Barbie Fashion Queen" samt "European Bubbelcut Barbie" (märkta 1962), samt kläder bl.a: Cinderella Poor Dress and Broom (1964-1965), Kendocka (märkt 1960) med klädsel från 60-talet, Skipper i "Sunny Pastels" (märkt 1962), samt en generöst mängd kläder och accessoarer (ej kompletta) tillhörande bl.a: Skipper Swimsuit (1963), Dress Coat (1963), "Fun Time" (1965-1966), diverse Barbie tillbehör från 80/90-talet bl. a: Baywatch (1994), Disney Pocahontas och John Smith (1995), Pet Doctor (1996).

Kläder ej helt genomgånget, dockor med visst slitage, ej kompletta tillbehör förekommer

858398

2020-12-23