Bönepall gotisk stil samt altartavla

Klubbat för:

5 200 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

BÖNEPALL och ALTARTAVLA, sent 1800-tal, bönepall i ek, altartavla med upphängningsstång, textil med motiv av Kristi korsfästelse, höjd på pall ca 88x53, altartavlans totallängd ca 88x62 cm

Kuntoraportti

Bruksslitage

858461

Päivämäärä:

2020-12-27