Stolar nyrokoko

Stolar nyrokoko
Stolar nyrokoko
Stolar nyrokoko
Stolar nyrokoko
Stolar nyrokoko
Stolar nyrokoko

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

STOLAR, 4 st nyrokoko, mahogny, skuren dekor, klädd sits, höjd 97, sitthöjd ca 47 cm

PROVENIENS: Major Carl Johanssons samling, Härnösand, därefter i arv inom familjen

Slitage, enstaka torrsprickor, senare klädsel

858504

2020-12-31