Bord 1800-tal nyrokoko

Bord 1800-tal nyrokoko
Bord 1800-tal nyrokoko
Bord 1800-tal nyrokoko
Bord 1800-tal nyrokoko
Bord 1800-tal nyrokoko
Bord 1800-tal nyrokoko

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BORD, med två lådor, mahogny, nyrokoko, höjd 75, 88x43 cm, ägarmärkning undertill Mathilda Plantin

PROVENIENS: Major Carl Johanssons samling, Härnösand, därefter inom familjens ägo

Slitage, torrsprickor, nyckel saknas

858514

2020-12-31