Bord 1800-tal nyrokoko
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORD, med två lådor, mahogny, nyrokoko, höjd 75, 88x43 cm, ägarmärkning undertill Mathilda Plantin
PROVENIENS: Major Carl Johanssons samling, Härnösand, därefter inom familjens ägo
Slitage, torrsprickor, nyckel saknas
858514
2020-12-31