Taklampa

Taklampa
Taklampa
Taklampa
Taklampa

Såld för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BÖHLMARKS, taklampa, omkring 1900-talets mitt, kupa av opalglas med avsatser, kromad stomme av metall, höjd ca 90, diameter på kupan ca 40 cm

Ingår i temaauktionen Modern Belysning

Ej funktionstestad, SAv garanterar ej funktionen, visst ytslitage förekommer kring stomme samt kupa

858567

2021-01-10