Taklampa
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BÖHLMARKS, taklampa, omkring 1900-talets mitt, kupa av opalglas med avsatser, kromad stomme av metall, höjd ca 90, diameter på kupan ca 40 cm
Ingår i temaauktionen Modern Belysning
Ej funktionstestad, SAv garanterar ej funktionen, visst ytslitage förekommer kring stomme samt kupa
858567
2021-01-10