Børge Mogensen, "Wing Chair", fåtölj, Danmark
Klubbat för:
7 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BØRGE MOGENSEN, "Wing Chair", fåtölj, Fredericia Möbelfabrik, Danmark 1970-tal, ben av teak, klädd i svart läder, huvudkudde, höjd 106, sitthöjd 46 cm
PROVENIENS
Inköpt av nuvarande ägare under 1970-talet
Bruksslitage
858709
2021-02-28