Børge Mogensen, "Wing Chair", fåtölj, Danmark

Børge Mogensen,
Børge Mogensen,
Børge Mogensen,
Børge Mogensen,
Børge Mogensen,
Børge Mogensen,
Børge Mogensen,
Børge Mogensen,
Børge Mogensen,
Børge Mogensen,
Børge Mogensen,
Børge Mogensen,
Børge Mogensen,
Børge Mogensen,
Børge Mogensen,
Børge Mogensen,

Klubbat för:

7 400 SEK

Utropspris

8 000 SEK

BØRGE MOGENSEN, "Wing Chair", fåtölj, Fredericia Möbelfabrik, Danmark 1970-tal, ben av teak, klädd i svart läder, huvudkudde, höjd 106, sitthöjd 46 cm

PROVENIENS
Inköpt av nuvarande ägare under 1970-talet

Bruksslitage

858709

2021-02-28