Skåp, Louis XV
Klubbat för:
16 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
SKÅP, Louis XV, Nordeuropa, fanerad med jakaranda och körsbär, förgyllda bronsbeslag, inläggningar av friser, fält och romber, konturerad skiva, svängd form, dörrar med fanerade insidor, sargen med låda, svängda ben med akantusbeslag, nyckel medföljer, höjd 116,5, 56 x 33 cm
Obetydliga fanérskador
858807
2021-02-28