Carl Larson efter etsningar

Carl Larson efter etsningar
Carl Larson efter etsningar
Carl Larson efter etsningar
Carl Larson efter etsningar
Carl Larson efter etsningar
Carl Larson efter etsningar
Carl Larson efter etsningar
Carl Larson efter etsningar
Carl Larson efter etsningar
Carl Larson efter etsningar

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

CARL LARSSON (Sverige, 1853-1919), efter, 6 st etsningar, "Anna Stina", "Barbro", "Flicka på huk", "Självporträtt", "Pojke med svärd" samt "Ung flicka", osignerade, HC, 360-upplaga, tryckta 1983 hos Hjert & Hjert, från originalplåtar, samlade i en textilklädd mapp, bladstorlekar 39,5 x 53,5 cm.

Enstaka kantveck. Mappen med skadad rygg.

858821

2021-01-10