Carl Larson efter etsningar
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CARL LARSSON (Sverige, 1853-1919), efter, 6 st etsningar, "Anna Stina", "Barbro", "Flicka på huk", "Självporträtt", "Pojke med svärd" samt "Ung flicka", osignerade, HC, 360-upplaga, tryckta 1983 hos Hjert & Hjert, från originalplåtar, samlade i en textilklädd mapp, bladstorlekar 39,5 x 53,5 cm.
Enstaka kantveck. Mappen med skadad rygg.
858821
2021-01-10