Kandelabrar sent 1800-tal

Kandelabrar sent 1800-tal
Kandelabrar sent 1800-tal
Kandelabrar sent 1800-tal
Kandelabrar sent 1800-tal
Kandelabrar sent 1800-tal
Kandelabrar sent 1800-tal

Såld för:

1 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KANDELABRAR, 1 par, sent 1800-tal, bronserad metall, genomrbuten dekor, tre ljusarmar behängda med slipade prismor, dekor av kvinna respektive mansfigur, höjd 36 cm.

Bruksslitage, prismor saknas, nagg, mindre bristningar.

858857

2021-01-10