Meissen matservis och tjeckisk servis

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

MEISSENSERVIS och TJECKISK KAFFESERVIS, matservis Meissen, porslin, 32 dlr, "Lökmönstret / Zwiebelmunster / Blue Onion", bestående av: 10 mattallrikar, 1 djup tallrik, 8 uppläggningsfat i olika storlekar varav en med hänkel, 3 uppläggningsskålar i olika storlek, 2 olivfat, 2 små skålar på fötter, 1 köttbankare, 1 ljushållare, 1 skål med lock, 2 minifat, 1 kakfat

Tjeckisk kaffeservis, porslin, 11 dlr, 8 koppar med fat, 1 kaffekanna, 1 gräddkanna, 1 sockerskål

Inkl 5 underlägg, bruksslitage, smärre nagg kan förekomma

858907

2020-12-25