Gottfrid Kallstenius oljemålning

Klubbat för:

11 500 SEK

Utropspris

10 000 SEK

GOTTFRID KALLSTENIUS (1861-1943): Afton efter regn, signerad G. Kallstenius, betitlad på etikett a tergo, olja på duk, 65x81 cm

Motivet är taget från Månbacken mot Djupsundet, Tättö i bakgrunden

858924

2020-12-26