Skedar i sterlingsilver

Skedar i sterlingsilver
Skedar i sterlingsilver
Skedar i sterlingsilver
Skedar i sterlingsilver
Skedar i sterlingsilver
Skedar i sterlingsilver
Skedar i sterlingsilver
Skedar i sterlingsilver
Skedar i sterlingsilver
Skedar i sterlingsilver

Klubbat för:

5 800 SEK

Utropspris

7 500 SEK

SKEDAR, 25 dlr, sterlingsilver, England, omkring mitten av 1800-talet, bestående bl.a av en fyllningssked "Stuffing spoon", stämplad Richard Crossley, London, de resterande mestadels stämplade George Smith III & William Fearn, varierande längd, total vikt ca 1320 g

Bruksspår

858980

2021-01-03