Rosenthal Sylvia

Rosenthal Sylvia
Rosenthal Sylvia
Rosenthal Sylvia
Rosenthal Sylvia
Rosenthal Sylvia
Rosenthal Sylvia
Rosenthal Sylvia
Rosenthal Sylvia
Rosenthal Sylvia
Rosenthal Sylvia
Rosenthal Sylvia
Rosenthal Sylvia

Klubbat för:

650 SEK

1 500 SEK

ROSENTHAL, "Sylvia", kaffe- och teservis, 18 dlr., porslin, Tyskland, 1900-talets första hälft, dekor av guldbård, bestående av: 11 kaffekoppar med 9 fat, 5 tekoppar, sockerskål samt gräddkanna, diameter ca 7-16 cm

Smärre nagg, slitage, ej komplett

859025

2020-12-25