Rosenthal Sylvia
Klubbat för:
650 SEK
1 500 SEK
ROSENTHAL, "Sylvia", kaffe- och teservis, 18 dlr., porslin, Tyskland, 1900-talets första hälft, dekor av guldbård, bestående av: 11 kaffekoppar med 9 fat, 5 tekoppar, sockerskål samt gräddkanna, diameter ca 7-16 cm
Smärre nagg, slitage, ej komplett
859025
2020-12-25