Skål
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅL, Kina, 1800/1900-tal, tillverkad för Thailändsk marknad, slitage på dekoren, höjd ca 7,5, största diameter 15 cm
Proveniens: Jan Wirgins samlingar
Ingår i temaauktionen En samling med Orientalika
Slitage
859136
2021-01-05