EWA RUDLING: Nastassja Kinski

EWA RUDLING: Nastassja Kinski
EWA RUDLING: Nastassja Kinski
EWA RUDLING: Nastassja Kinski
EWA RUDLING: Nastassja Kinski
EWA RUDLING: Nastassja Kinski
EWA RUDLING: Nastassja Kinski

Såld för:

Osåld

Utropspris

3 000 SEK

EWA RUDLING (född 1936): "Nastassja Kinski", signerad och daterad Ewa Rudling, 13/30, c-print, ca 45x30 cm

Ewa Rudling om NASTASSJA KINSKI:
"- var 17 år och hade just gjort en rörande huvudroll i Polanskis ´Tess´. Filmproducenten Claude Berri lånade ut sin magnifika sommarvilla i Neufle le Chateau som fotoatelje. Det var en kall och regnig höstdag. Nastassja poserade tappert. "Så ung och så professionell. Hon kommer att gå långt."

859324

2021-02-28