Sven Markelius stolar

Sven Markelius stolar
Sven Markelius stolar
Sven Markelius stolar
Sven Markelius stolar
Sven Markelius stolar
Sven Markelius stolar
Sven Markelius stolar
Sven Markelius stolar

Klubbat för:

3 400 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

SVEN MARKELIUS, "Orkesterstolen", stolar, 10 st, björk, pärlspikning, sitsar av skogsgrön galon, för Bodafors, 1900-talets andra hälft, stapelbara, sitthöjd ca 45 cm

Zustandsbeschreibung

BVruks och åldersrelaterat slitage

859348

2020-12-27