Oidentifierad konstnär oljemålning

Klubbat för:

15 500 SEK

Utropspris

7 000 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1700/1800-tal, porträtt av kvinna med lagerkrans, möjligen allegorisk figur, olja på duk, senare dubblerad, ca 55x43 cm

Färgbortfall (i kanterna), krackelyr, retuscher

859447

2020-12-28